بازاریابی شبکه های اجتماعی

آشنایی با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

 به محض اینکه داخل پیج اینستاگرام میچرخم به طور مکرر پست‌ها و استوری‌های جدید شرکت Frye رو میبینم. همیشه طرفدار چکمه‌ها،لباس و اکسسوری بودم و از همه بیشتر عاشق محتوای پروفایلش هستم.

اکثر پست‌هایپیج اینستاگرام شرکت Frye خلاق و زیبا می‌باشد. پیج اینستاگرام این شرکت دارای تم سازمانی می‌باشد که این باعث می‌شود که حرفه‌ای،هنری و سازمان یافته به نظر برسد.

 

پیج اینستاگرام Frye همچنین با استفاده از هشتگ‌های مرتبط و به تعداد تعامل بین شرکت و فالوران آنها را افزایش می‌دهد.پیج اینستاگرام   Frye’s    با توجه به جذاب بودن محتوا،197k  فالور     یک نمونه عالی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود.

 

اهمیت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

دلیل اینکه برای بیزنستان اکانت شبکه‌های اجتماعی درست می‌کنید و زمان زیادی بابت این موضوع صرف می‌کنید،چیست؟و چگونه با توجه به نوع کسب و کارتان استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را تعیین می‌کنید؟

 

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا برای ارتقاء بیزنس و محصولاتتان در پلتفرم‌های مختلف شبکه‎های اجتماعی مانند فیسبوک،اینستاگرام و توییتر می‌باشد.محتوای منحصربفرد شما با توجه به نوع شبکه اجتماعی نرخ تبدیل به فروش و آگاهی از برند را افزایش می‌دهد.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با مخاطبان هدف و مشتریان می‌باشد،کجا زندگی می‌کنند؟و رفتار مصرف آن‌ها نسبت به سایر برندها و برند شما چگونه می‌باشد؟ گرچه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای رشد بیزنس خوب است اما با توجه به نوع کسب و کار و مخاطبان هدف باید شبکه‌ای را انتخاب کرد که مناسب بیزنس شما باشد.          

 

 

استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

فیسبوک

  • یوزر:2.2 میلیارد
  • مخاطب: نسل X و هزاره‌ها
  • مناسب برای بیزنس:B2C
  • هدف:آگاهی از برند،تبلیغات

توییتر

  • یوزر:335 میلیارد
  • مخاطب: نسل X و هزاره‌ها
  • مناسب برای بیزنس:B2C و B2B
  • هدف:آگاهی از برند،تبلیغات

مزایای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

دلایل مختلفی برای استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که به 4 مورد آن اشاره می‌کنیم.

افزایش آگاهی از برند

در سال 2018 بیش از 3.2 میلیارد در شبکه‌های اجتماعی در کل دنیا بود. با توجه به تعداد زیاد مردم در شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌توانید از طریق بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای بیزنس خود آگاهی از برند ایجاد کنید.

در حقیقت شبکه‌های اجتماعی از طریق تعامل با مخاطب آگاهی از برند را افزایش می‌دهند. علاوه براین شبکه‌های اجتماعی از طریق هدایت مخاطبان به سایت به سئوی سایت کمک می‌کنند.

 

سرنخ ایجاد کرده و باعث نرخ تبدیل می‌شود

ارتقا و به اشتراک گذاشتن محصولات در شبکه‌های اجتماعی یک راه ساده برای ایجاد سرنخ،افزایش نرخ تبدیل و افزایش فروش می‌شود.چرا که تبلیغات باعث تعامل فالوران شما با پیج‌تان می‌باشد.

مثال برای ایجاد سرنخ با استفاده از شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا برای پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود باعث می‌شود ویزتورها و فالورها می‌شود.

قرار دادن لینک سایت در بایو اینستاگرام

استوری زنده باعث ایجاد اطلاعیه و بروزرسانی در شرکت یا جزئیات اخبار بیزنس شما را به مخاطب می‌رساند.

یک کمپین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را در یکی از کانال های خود پیاده کنید.

محصولات خود را از طریق پروفایل شبکه‌های اجتماعی بفروش برسانید.به عنوان مثال از طریق قسمت فروشگاه فیسبوک و اینستاگرام می‌توانید محصولات خود را بفروشید.این ویژگی‌ها باعث می‌شود ویزیتورها و فالورهای شما از طریق کلیک بر روی محصولاتی که به صورت پست به اشتراک گذاشته می‌شوند.قیمت،جنس و سایز محصولات شما را بدانند.سپس ویزیتورها به راحتی محصولات شما را می‌بینند و از طریق دایرکت خرید می‌کنند.

 

 

 

از طریق ارتباط و تعامل با فالورهای شبکه‌های اجتماعی به راحتی‌ می‌توانید بین بیزنستان و مخاطبان خود ارتباط ایجاد کنید.این کار از طریق تعامل در پست‌های خود و پاسخ به سوالات و  کامنت‌ها ایجاد می‌شود.و کمک به نیاز مخاطب را فراهم می‌کند.

همچنین می‌توانید از فالورهای خود درباره محصولات خود سؤال کنید،راجب نیازهای مخاطبان خود سؤال کنید.و کاری کنید که مخاطبان خود بدانند که برایشان ارزش قائلید تا اعتمادش را جلب کنید.

از رقبای خود یاد بگیرید

شبکه‌های اجتماعی راهیست که به راحتی می‌توانید

شبکه‌های اجتماعی یک روش عالی برای نگه داشتن شناسایی رقبا است ،چه این مربوط به تاکتیک های شبکه‌های اجتماعی آنها باشد ، محصولاتی که آنها تبلیغ می کنید ، کمپین هایی را که آنها اجرا می کنید یا سطح تعامل آنها با فالورها.

شبکه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهد تا رقبای خود را تحلیل کنید و در بیزنس خود از روش‌های آن‌ها بهره بگیرید.در نهایت تحلیل شبکه‌های اجتماعی رقبا باعث می‌شود بازاریابی برند شما برجسته و منحصربفرد باشد.

 

Buy now