سئو | سئو سایت | قیمت سئو | تعرفه سئو |سانا مارکتینگ

سئو

سئو چیست؟

سئو مخفف بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هست. سئو باعث افزایش کیفیت و کمیت ترافیک سایت می‌شود و باعث می‌شود که سایت شما به صورت ارگانیک در اثر نتایج جستجو در صفحات گوگل جایگاه بگیرد.

سئو یا به عبارتی بهینه سازی سایت علاوه بر موتورهای جستجو باید برای کاربران نیز بهینه شود.

و بهینه سازی برای کاربران شامل مواردی نظیر اینکه کاربران به دنبال چه چیزی هستند؟به دنبال چه پاسخ هایی برای نیازشان هستند؟کلماتی که استفاده می‌کنند و نوع محتوایی که می‌خواهند دست یابند.

در واقع شما در سایت خود به نیاز و سوالات افراد پاسخ داده‌اید و به عبارتی افرادی که به دنبال این پاسخ‌ها و سوالات هستند را به سایت خود جذب می‌کنید.

در واقع یک طرف سکه موضوع سئو پاسخ و بهینه سازی برای کاربران است و طرف دیگر سکه مربوط به موتورهای جستجو نظیر گوگل هست که ربات های گوگل سایت شما را بشناسند. که سانا مارکتینگ در این مقاله به بهینه سازی سایت به هر دو روش می‌پردازد:

اصول موتور جستجو

 موتورهای جستجو به عبارتی ماشینهایی هستند که به سوالات کاربران در هر زمینه پاسخ می‌دهند. موتورهای جستجو میلیون‌ها محتوا را جستجو می‌کنند و هزاران عامل را ارزیابی می‌کنند تا تعیین کنند کدام محتوا به سوال کاربر پاسخ می‌دهد.

موتورهای جستجو همه محتواهای موجود در اینترنت رو از جمله (صفحات وب،پی دی اف ها، تصاویر،ویدئوها و …) پیدا کرده و به عبارتی ربات های گوگل خزیده و همه این  محتواها را ایندکس میکنند و سپس طی فرآیندی آنها را طبق سرچ کلمات کلیدی مرتبط رتبه بندی میکند.

اهمیت سئو

با وجود اینکه تبلیغات کلیکی،بازاریابی شبکه های اجتماعی، و سایر پلت فرم‌های آنلاین باعث ایجاد ترافیک در سایت می‌شوند اما اکثر ترافیک سایت‌ها از طریق سرچ ارگانیک(سئو) خواهد بود.

نتایج جستجوی ارگانیک جایگاه واقعی سایت‌ها را به کاربر نشان می‌دهد، برای کاربرانی که جستجوگر حرفه‌ای هستند معتبرتر می‌باشد و نسبت به تبلیغاتی کلیکی(گوگل ادوردز) کلیک بیشتری می‌گیرند.

به عنوان مثال ، از همه جستجوهای ایالات متحده ، فقط %2.8  از مردم روی تبلیغات کلیکی(ادوردز) کلیک  می کنند.

SEO  همچنین یکی از بهترین کانال‌های دیجیتال مارکتینگ است که بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را به دنبال دارد.

اگر محتوای کاملی را ارائه دهید که شایسته رتبه بندی برای کلمات کلیدی مناسب باشد ، به مرور زمان ترافیک سایت شما افزایش می‌یابد ، در حالی که تبلیغات کلیکی ادوردز برای ارسال ترافیک به سایت شما به بودجه مداوم نیاز دارد.

موتورهای جستجو به مرور باهوش‌تر می‌شوند اما باز هم به کمک ما نیاز دارند.

بهینه سازی سایت یعنی اینکه اطلاعات بهتری به موتورهای جستجو بدهیم تا محتوای داخل سایت به طور مناسب ایندکس شده و در نتایج جستجو نمایش داده شوند.

 

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید به تکنیک‌ها، بهترین روش‌ها و استراتژی‌هایی که مطابق موتورهای جستجو می‌باشد گفته می‌شود. ئ تمرکز اصلی آن ایجاد ارزش برای کاربران می‎‌باشد.

SEO کلاه سیاه” به تکنیک ها و استراتژی هایی اشاره دارد که سعی در اسپم / فریب موتورهای جستجو دارند.

با وجود اینکه سئو کلاه سیاه می‌تواند بسیار سریع جواب بدهد اما مدت زمان زیادی طول نمیکشد که سایت توسط گوگل پنالتی می‌شود.

می‌توان گفت وبسایت‌هایی که پنالتی شده‌اند به منزله ورشکست شدن بیزنس مربوطه محسوب می‌شود. به همین خاطر در انجام سئو باید دقت کرد و به به دست متخصص این حوزه سپرد.

تیم حرفه‌ای سانا مارکتینگ با مناسب ترین قیمت بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

Buy now