طراحی سایت وردپرس | سفارش طراحی سایت وردپرس | سایت وردپرس

راهنمای استفاده از وردپرس: راهکاری اساسی برای طراحی سایت وردپرس

آموزش طراحی سایت وردپرس و آموزش راهکارهای نصب آن که به شما کمک می کند تا در این زمینه تجربه کسب نمایید، همگی در این مطلب آموزش داده می شوند.

پس با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه از وردپرس استفاده کنید.

فکر ساخت وبسایت مخصوص به خود به نظر مشکل و سخت می آید.

ممکن است گمان کنید که این کار جز برای توسعه دهنده یا کسی که پیش زمینه ای در خصوص طراحی سایت وردپرس دارد، برای بقیه سخت و ناممکن می باشد.

اما باید به شما بگوییم که نرم افزاری وجود دارد که استفاده و کار با آن بسیار راحت و آسان می باشد، و به طور کلی همه می توانند با این نرم افزار وبسایت منحصر به فرد و با ظاهری فوق العاده برای کار، بلاگ یا شرکت های سهامی طراحی کنند. این نرم افزار وردپرس نام دارد.

وردپرس چیست؟

وردپرس سیستم مدیریت محتوایی است که این امکان را می دهد تا میزبان و سازنده ی وبسایت باشید. وردپرس شامل طراحی پلاگین و سیستم قالب بوده، به همین دلیل می توانید هر وبسایت را با توجه به محتوای کار تجاری، بلاگ، سهام، یا فروشگاه های آنلاین طراحی کنید.

اما چگونه؟

این مطلب به شما به صورت مبتدی گام به گام آموزش می دهد تا وبسایت خود را بر وردپرس بسازید و در این راه به شما ترفندها و نکات مهمی که ممکن است نادیده گرفته شده باشند را آموزش خواهد داد.

اما اول می بایست به سوالی که خیلی از افراد هنگام فکر کردن به وبسایت وردپرس خود فکر می کنند، پاسخ دهیم. سوال این افراد عبارت است از: چه تفاوتی بین wordpree.com  و wordpress.org وجود دارد؟

تفاوت بین wordpress.com و wordpress.org

تفاوت بین wordpress.com و wordpress.org به اینکه کدام یک میزبان وبسایت شما می باشند، ارتباط دارد.

شما در wordpress.org از طریق فراهم کننده هاستینگ سوم میزبان وبسایت یا بلاگ خود هستید. همچنین می بایست نرم افزار وردپرس خود را دانلود کرده، دامنه ای به نام سایت طرف سوم خریداری کنید و سرور خود را مدیریت نمایید. این سایت بیشتر از wordpress.com به تجربه ی عملی بستگی دارد. همچنین، URL شما با سایت wordpress.org مانند این لینک می شود: www.mywebsite.com .

سایت wordpress.com پیشنهاد می کند تا میزبانی وبسایت شما را برای شما بر عهده بگیرد. اگر شما wordpress.com را انتخاب کنید، یو آر ال وبسایت شما به این شکل در خواهد آمد: www.mywebsite.wordpress.com . هرچند، شما این اختیار و آپشن را دارید تا اکانت wordpress.com خود را ارتقا دهید و دامنه ی سفارشی از فراهم کننده ی سوم برای آن خریداری نمایید( به این صورت که یو آر ال شما به این شکل خواهد بود: www.mywebsite.com).

طراحی سایت وردپرس

از بین wordpress.com و wordpress.org کدام را باید انتخاب کرد؟

ممکن است که ندانید بین wordpress.com  وwordpress.org باید کدام را انتخاب کرد و کدام یک مناسب شما هستند. خب بیاید با همدیگر مزایا و معایب هر دو سایت را با هم مرور کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

WordPress.org انتخاب ایده آل و فوق العاده ای برای شما است اگر که می خواهید سفارشی سازی و مدیریت وبسایت خود را به طور کلی در اختیار داشته باشید. هرچند، وظایف و مسئولیت های بیشتری با مدیریت وبسایت worpress.org خواهد بود. شما می بایست نام دامنه ی خود را خریداری و تنظیم کنید، تمامی پلاگین ها و تم های سفارشی خود را خودتان آپلود و نصب نمایید، کد وبسایت خود را ویرایش و امنیت وبسایت خودتان را مدیریت کنید.  Wordpress.org برای استفاده و کار رایگان است اما برای تمامی چیزهایی که برای وبسایت خود می خواهید باید هزینه پرداخت کنید.

اگر به دنبال گزینه ای هستید که می خواهید بیشتر کارهای سخت شما را برعهده بگیرد و انجام دهد، wordpress.com بهترین گزینه می باشد. با این سایت دیگر نیازی نیست تا سرور خود را مدیریت کنید، برای هاستینگ خود پولی پرداخت نمایید، یا دامنه بخرید. همچنین اختیارات سفارشی سازی بسیاری وجود دارد که با wordpress.com می آید تا به شما کمک کند وبسایت خود را آنگونه که می خواهید طراحی و بسازید.

WordPress.com ورژن رایگان و پرداخت شده هم دارد. اگر شما همچنان با ورژن رایگان کار می کنید، نمی توانید هیچ پلاگین یا تم سفارشی آپلود نمایید و مجبورید از ساب دامین wordpress را داشته باشید. با این حال، همیشه گزینه ای برای پرداخت آپدیت های ممتاز و دیگر برنامه ها وجود دارد که شما را با گزینه ها و کنترل فراهم می کند. همچنین گزینه ی خرید دامنه از طریق سایت طرف سوم را نیز فراهم می سازد.

آموزش طراحی سایت وردپرس برای مبتدی ها: چگونه از ورد پرس استفاده کنیم؟

راه های بسیاری برای طراحی و ساخت وبسایت رویایی شما با وردپرس وجود دارد. کاربران معمولا نرم افزار آسان و راحتی را برای کار خود پیدا می کنند، اما شروع آن در صورتی که شما با این محیط آشنایی نداشته و تازه وارد باشید ممکن است سخت باشد.

به همین دلیل ما برای شما راهنمای وردپرس برای مبتدیان را آماده کردیم. در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید با وردپرس وبسایت خود را آماده کنید.

نحوه طراحی سایت وردپرس؟

  • برنامه ی ورد پرس را انتخاب کنید
  • نام دامنه و فراهم کننده ی هاستینگ را نصب کنید
  • ورد پرس را نصب کنید
  • تم دلخواه خود را انتخاب کنید
  • پست و پیج به وبسایت خود اضافه کنید
  • وبسایت خود را سفارشی سازی کنید
  • پلاگین را نصب نمایید
  • وبسایت خود را بهینه سازی کنید تا سرعت پیج بالا برود
  • از وبسایت های نمونه ی وردپرس الهام بگیرید

وردپرس یکی از پر طرفدارترین گزینه های CMS امروزی در دسترس مطابق با TechRadar  می باشد. آسانی کار و همه کاره بودن ورد پرس به کاربران خود این امکان را می دهد تا وبسایتی را بسازند که مطابق با نیاز آنها با نرم افزار کار می کند. در اینجا نیز به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با ورد پرس، وبسایت مورد نظر خود را طراحی نمایید:

  1. برنامه ی ورد پرس را انتخاب نمایید

برای شروع ساخت وبسایت خود، برنامه ی ورد پرس را انتخاب کنید. همانطور که پیشتر نیز گفته شد، با wordpress.org شما تنها یک گزینه و برنامه ی رایگان دارید- اما لازم است که دامنه ی خود، فراهم کننده میزبانی، پلاگین ها، تم ها و هر چیز دیگری که به وبسایت شما مرتبط است را خریداری نمایید.

هنگامی که می خواهید با wordpress.com کار کنید، شما می بایست از پنج برنامه ای که به شما پیشنهاد می کنند، یکی را انتخاب نمایید.

تفاوت اصلی که بین این پنج برنامه وجود دارد شامل پرداخت ماهیانه، انواع سفارشی سازی سایت و دسترسی به ابزار مارکتینگ می باشد.

Buy now